loga produktů

SORTIMENT

MINERÁLNÍ VODY GALVANINA

Název JMN Kč/ks vč. DPH
Voda Galvanina, 0,5l neperlivá, láhev sklo BAL 30,93
Voda Galvanina, 1l neperlivá, láhev sklo BAL 41,26
Voda Galvanina, 0,5l  perlivá, láhev sklo BAL 30,93
Voda Galvanina, 1l perlivá,láhev sklo BAL 41,26


Galvanina logo

Přírodní minerální voda Galvanina

Galvanina je jedna z nejstarších italských přírodních minerálních vod z okolí města Rimini, na okraji Apeninských hor, ve výšce 350 m nad mořem, městem, které bylo založené v roce 268 před Kristem jako římská kolonie. Zájem římanů o tyto prameny a jejich terapeutické účinky na trávení jsou doloženy dokonce archeologickými objevy.

Na začátku 20 století se Galvanina plnila do skleněných lahví pouze pro aristokratické kruhy z okolí Rimini. Rok od roku více a více konzumentů oceňovalo Galvaninu a voda se následně začala distribuovat po celé Itálii. Od roku 1989 je Galvanina k dostání na všech kontinentech světa. Galvanina je středně mineralizovaná voda, s neutrálním pH 7,1, se dvěma stupni perlivosti, uměle dosycovaná.

Přírodní minerální voda Galvanina svým složením snižuje svalové napětí. Ideální obsah vápníku a soli, které jsou v této vodě rozpuštěny propůjčuje této vodě mimořádně příjemnou chuť a napomáhají k doplnění denní dávky minerálů potřebných pro správné fungování lidského těla.

Galvanina svým obsahem hořčíku, vápníku, soli a kysličníku uhličitého působí příznivě na játra, napomáhá trávení a redukuje hladinu kyseliny močové v krvi.

Přibližně 10 % obyvatel České republiky má zvýšenou koncentraci kyseliny močové v krvi. Jedním z hlavních projevů tohoto stavu je onemocnění známé jako dna. Většinou nepůsobí výrazné obtíže, ale může vyvolat velmi nepříjemné záněty kloubů a postižení ledvin.

Nejohroženější jsou muži mezi 40. a 50. rokem věku, ale díky životnímu stylu stále častěji onemocní lidé mladších věkových skupin. Ženy musí se zvýšeným rizikem počítat zpravidla až po přechodu.

Příčin zvýšené koncentrace kyseliny močové v krvi je několik. V organismu některých nemocných se ve zvýšené míře tato kyselina vytváří nebo se nedostatečně vylučuje ledvinami (v těchto případech je velmi častý rodinný výskyt dny). Častěji jsou vyšší koncentrace kyseliny močové důsledkem přejídání potravinami jako je maso, luštěniny, vnitřnosti nebo nadměrné konzumace alkoholu.

Ideální obsah vápníku a soli, které jsou v této vodě rozpuštěny, dělají Galvaninu vyváženým a zdravým prvkem naší denní stravy.

Minerály jsou neorganické látky, které jsou základem pro život, pro vyvážené fungování krve, regeneraci kostí, pozitivně ovlivňují svalovou aktivitu a mozek. K udržení našeho těla v harmonii musíme dodržet pravidelný přísun těchto minerálů.

Přírodní minerální voda Galvanina se svým vyváženým obsahem solí a minerálů podporuje proces regenerace a je vhodná ke konzumaci v každé denní i noční době.